Verzia 1.1.3.4
TOP GUN
Počet článkov: 15 > >> V
Článok 1 až 10 Strana 1 z 2
Súťaže

Pozvánka
Kúzelník (predseda)
(1) Propozície + prihláška na súťaž RC XXL
V nedeľu 16.8.2015 sa uskutoční na poľnom letisku pri Myjave (GPS: N 48°45.906 E 17°31.546) 4. súťaž tohto-ročného seriálu kategórie RC XXL (aerovleky makiet a polomakiet vetroňov).

Tu si môžu záujemcovia pozrieť propozície súťaže a vyplniť identifikačné údaje súťažiaceho (tu je aj verzia pre starý MS Office).

Prosím záujemcov aby sa zaregistrovali podľa možností už v predstihu elektronicky (vyplnením formulára „Identifikačné údaje súťažiaceho" a jeho zaslaním na nižšie uvedený kontakt).
Ušetríte si tým prácu na mieste súťaže a nám tým dáte vopred prehľad o záujme o súťaž.

Kontakt: rcxxltopgunsk
Diskusia k článku    
K tomuto článku neboli pridané zatiaľ žiadné diskusné príspevky.
Kúzelník (predseda)
(2) Súťaž "Obri v ťahu 2014" na Myjave
VíťaziSpoločné foto
Vlado a MiroMiro a Vlado
Andrej a PeterVlado
V sobotu 28.6.2014 sa konala na poľnom letisku pri Myjave 1. súťaž tohto-ročného seriálu kategórie RC XXL (aerovleky makiet a polomakiet vetroňov).

Až na neutíchajúci vietor a zopár poškodených modelov prebela akcia veľmi dobre, k čomu prispeli predovšetkým domáci modelári svojim gulášom a čapovaným nealkoholickým pivom - patrí im za to neskonalá VĎAKA!

Popredné priečky obsadili nasledovní piloti:
1. Luděk Navarčík 2395 bodov
2. Miroslav Bigoš 2194 bodov
3. Olin Vitásek 1952 bodov

Za pomoc pri organizácii súťaže ďakujem všetkým zúčastneným z nášho klubu, ktorí priložili ruku k dielu ako rozhodcovia.
Za fotografie ďakujem Ivovi Raškovi!

Diskusia k článku    
K tomuto článku neboli pridané zatiaľ žiadné diskusné príspevky.
Kúzelník (predseda)
(3) Propozície + prihláška na súťaž RC XXL
Pozvánka
V sobotu 28.6.2014 sa uskutoční na poľnom letisku pri Myjave (GPS: N 48°45.906 E 17°31.546) 1. súťaž tohto-ročného seriálu kategórie RC XXL (aerovleky makiet a polomakiet vetroňov).

Tu si môžu záujemcovia pozrieť propozície súťaže a vyplniť identifikačné údaje súťažiaceho (tu je aj verzia pre starý MS Office).

Prosím záujemcov aby sa zaregistrovali podľa možností už v predstihu elektronicky (vyplnením formulára „Identifikačné údaje súťažiaceho" a jeho zaslaním na nižšie uvedený kontakt).
Ušetríte si tým prácu na mieste súťaže a nám tým dáte vopred prehľad o záujme o súťaž.

Kontakt: rcxxltopgunsk
Diskusia k článku    
K tomuto článku neboli pridané zatiaľ žiadné diskusné príspevky.
Kúzelník (predseda)
(4) Víkendová bilancia: obhájený vlaňajší titul vicemajstra SR v RC XXL, 3. miesto v S.N.Vsi a FOX-ova totálka v Očovej
Fox na trávičkePoďme na štart ...
Nahoď to už konečne Miro!Ťahaj Miro, ťaháááj!
... ale to nosí!... a poďho na pristátie!
Keď je nutné pristávať po vetre ...Prelety bázami s pristátim
Posledný spoločný portrétFOX v rozsype
Tento víkend sme ukončovali tohoročný seriál súťaží makiet obrích vetroňov ťahaných aerovlekmi rovno dvoma akciami:
Najprv v sobotu 21.9. za náročných poveternostných podmienok (dážď a potom vietor) na Spiši a potom v nedeľu 22.9. v Očovej už v ukážkovom počasí.

V Spišskej sa mi podarilo presne tak ako vlani ulietať 3. miesto, aj keď som hneď z rána takmer prišiel o model, keď sa mi pri termickej úlohe stratil asi na 5 sekúnd v nízkej oblačnosti.
Naštastie sa FOX po miernom potlačení vyhupol z mrakov a spolahlivo som s ním zaletel čas 9:59 (čiže len so stratou 1 bodu).

Na druhý deň to v Očovej vyzeralo tak, že by som mohol opäť zaútočiť na najvyššie priečky a vtedy sa to stalo.
Po úvodnom predsúťažnom akrobatickom zahrievacom predvádzacom lete s tlačeným premetom a ukážkovým pristátim, som ešte ani netušil, že sa môj milovaný FOX-ík so mnou takto krásne naposledy lúči.
Prišlo 1. súťažné kolo termickej úlohy, pri ktorom som sa začal pomaly chystať na pristátie presunom bliššie k začiatku vymedzenej pristávacej plochy, pričom som na zlomok sekundy opustil pohľadom svoj model (mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa) a keď som sa vrátil pohľadom späť tak Fox bol tom kde som ho inštinktívne očakával - ibaže to bol Fox akurát neďaleko tým istým smerom letiaceho kamaráta Milana Ď., čo na tú vzdialenosť nebolo možne vôbec rozpoznať.
No a keďže v termickej úlohe hrabeme do riadenia čo najmenej, tak ma ešte aj v mysli potešilo ako to pekne rovno samo letí. to sa ale tem môj Fox už v diaľke rútil k zemi, čo si zhodou okolností všimol práve Milan, výkriknuc "Kto to tam vzadu padá k zemi?" - vtedy mi to došlo, že riadim iný model a kým moje oči preostrili aby našli môjho Pinocchia, tak bol už tak tesne nad zemou, že som stihol akurát len zatiahnúť podvedome za výškovku ale nevydalo to.
Elektronika to síce prežila bez akejkoľvej újmy - všetky servá aj prijímač to prežili, no pohľad na kridlo a trup FOX-a ma presvedčili, že je to jeho koniec.
Oprava by už bola dosť náročná a tak som sa mu aspoň poďakoval za krasné chvíle a dosiahnuté výsledky - večná mu pamiatka!

Prikladám zopár posledných fotiek zo Spiša (od Mira B. a Rasťa Ž. - ďakujem).
Ivovi R. ďakujem za rozlúčkové fotky po havárii FOX-a.
Diskusia k článku    
25.09.2013 08:53:23 Peter KrivošikAndrej, to nemyslíš vážne, že si ho roztrepal! Normálne mám z toho nervy.
25.09.2013 09:10:11 Kúzelník (predseda)Kľud Peter, nemaj z toho stres - ber to športovo - bol to len model a nikomu sa nič nestalo. Bol to síce môj obľúbený model ale život ide ďalej - svoju úlohu FOX splnil (aj vďaka Tebe, hlavne v Holíči ...
Kúzelník (predseda)
(5) ... aj zemiakovú medajlu v kategórii RC XXL už konečne máme ;-)
Príprava na štartŠtart
StratégiaLeť tam - tam to nosí ...
OdlietanéToto nie je model!!!
Do kolekcie ocenení nám pribudlo tento víkend 4. miesto na súťaži v Nitre.
Poveternostné podmienky boli veľmi rozpačité ale nakoniec sme sa dočkali i "dlho očakávaného" dažďa, takže posledné kolo termiky sa lietalo "na mokro"! K môjmu veľkému počudovaniu som však udržal vetroň v tom daždi takmer 9 minút, čo vo mne budí podozrenie, že FOX pozitívne reaguje na kapilárnu eleváciu :-o
Celkovo nás bolo až 14 súťažiacich a úroveň pilotov (nie len pilotáže ale i charakterovo) bola veľmi vysoká a vyrovnaná - proste súťaž ako sa patrí.
Keď k tomu pripočítam skvelú organizáciu zo strany Milana Ďuriša, dvoch naozaj obetavých pilotov vlečných modelov a skvelý guláš, tak tejto akcii nemôžem prideliť menej než 200 bodov (zo 100) :-o
Pri takej výbornej atmosfére ani nezamrzí ak vám utečie cenný kov len o dajakých 16 bodov (zo 2797 bodov za bronz) a nemôže Vás otraviť ani to, keď vám tam prelietavaju celé dopoludnie nad hlavami UL-ka s vetroňmi vo vleku ;-))
Za výdatnú asistenciu ďakujem Petrovi Krivošíkovi z nášho klubu, ktorý dokáže s chladnou hlavou radiť i v tých najvypätejších situáciach - skvelá práca!

PS: Za fotky ďakujem nášmu členovi Ivovi Raškovi, ktorý mal na súťaži hneď dve želiezka v ohni - jedného rodáka a mňa ;-)
Diskusia k článku    
27.08.2013 21:52:42 Die DonkieTa zemiakova medaila bola jednoducho preto, ze si sa oholil (porovnaj s fotografiami z Holicskej akcie) :)
28.08.2013 08:26:11 Kúzelník... za všetko môžu ženy ;-)
Kúzelník (predseda)
(6) ... a ďalšie dve medajly pre náš klub v kategórii RCXXL - aerovleky
Poradie Dubová: 1. F.Ruisl (uprostred), 2. R.Hrušovský (vpravo), 3. A.Molčányi (vľavo)Poradie Holíč: 1. A.Molčányi (uprostred), 2. O.Vitásek (vpravo), 3. M.Podmanický (vľavo)
FOX vo vleku pri štarte v HolíčiFOX na pristátii v Holíči
Profil letu v tretej termickej úlohe v Holíči
Pre náš klub som získal behom jedného víkendu opäť dva cenné kovy!
Najprv v sobotu 10. augusta 3. miesto na Dubovej a potom v nedeľu 11. augusta konečne 1. miesto v Holíči.

Na Dubovej boli tento rok poveternostné podmienky naozaj tvrdé - silný nárazový vietor - čomu zodpovedali aj dosiahnuté body v jednotlivých kolách (pozri výsledkovú listinu).
No v Holíči to bola už iná káva - termika ako na objednávku. Síce ju bolo treba trochu hľadať ale keď ste na ňu kápli, tak to bol hotový výťah.
Podarila sa mi tentokrát neuveriteľná vec, a síce zalietať v termickej úlohe v poslednom kole maximálny počet dosiahnuteľných bodov, lebo som pristál presne v čase 10 min. 00 sek. (bez trestných sekúnd) a navyše s plným bodovým hodnotením za kvalitu a presnosť pristátia (za 100 bodov) - čiže spolu 700 bodov. Pričom kolo predtým som to dal tiež za slušných 699 bodov, lebo som sadol v 9. min a 59. sekunde.

Na súťaži som lietal opäť s mojim obľúbeným LONG FOX-om (alias Pinocchiom) a keďže sa zúčastnujem merania síl v téjto kategórii celkom úspešne už druhú sezónu po sebe, považujem to za potvrdenie kvalít tohto modelu.

Týmto ďakujem všetkým organizátorom (menovite Ľuďkovi Navarčíkovi a Olinovi Vitáskovi), rozhodcom, pomocníkom (hlavne P.Krivošíkovi), spolupilotom (hlavne M.Líškovi) a pilotm vlečných modelov, ktorí sa postarali o skvelé súťaženie v tejto kategórii RC XXL (čiže MODELY VETROŇOV – OBRIE MAKETY A POLOMAKETY).
Viac o kategórii na www.f3x.sk.
Za fotky ďakujem M.Bigošovi zo Spiša.

Najbližšie sa chystám hájiť naše farby v Nitre 24. augusta 2013.
Budem veľmi rád keď sa mi podarí udržať na popredných pozíciach, no úplne sa uspokojím s tým, keď nič nerozbijem :-)
Diskusia k článku    
13.08.2013 07:44:46 Matejgratulujem sefe, klobuk dole paka hore
Kúzelník (predseda)
(7) 3. miesto na Spiši + titul vicemajstra SR v kategórii RCXXL - aerovleky
V sobotu 22.9.2012 sa v Spišskej Novej Vsi konala záverečná súťaž seriálu kategórie RCXXL, na ktorej sa mi podarilo opäť (už tretíkrát v sezóne) dostať na "bedňu", čo mi v celkovom hodnotení vydalo na titul vicemajstra Slovenska roku 2012.
Poradie SNV: 1. M.Ďuriš, 2. O.Vitásek, 3. A.Molčányi Výsledky RCXXL Sišská Nová Ves Zdroj: http://www.f3x.sk/

Na súťaži som lietal opäť s LONG FOX-om (alias Pinocchiom).

Týmto ďakujem všetkým organizátorom (menovite Mirovi Bigošovi), rozhodcom, pomocníkom (menovite Mirovi Líškovi), spolupilotom a pilotm vlečných modelov, ktorí sa postarali o skvelé súťaženie v tejto kategórii RC XXL (čiže MODELY VETROŇOV – OBRIE MAKETY A POLOMAKETY). Viac o kategórii na www.f3x.sk.
Diskusia k článku    
25.09.2012 07:57:35 ZdenoPGratulujem. Len neviem, či si môžem aj naďalej tykať s osobou takéhoto veľkoformátu...
25.09.2012 08:09:10 Kúzelník (predseda)Ďakujem. Samozrejme, že môžeš - zatiaľ s tým nemám nejaké obzvlášť veľké problémy ;-))
Kúzelník (predseda)
(8) RCXXL - aerovleky Nitra 2012
úloha - termika č. 1úloha - termika č. 2
úloha - prelety bázami č. 1úloha - prelety bázami č. 2
Takto vyzerajú telemetrické údaje z jednotlivých súťažných úloh, ktoré vydali tentokrát na 6. miesto.
Diskusia k článku    
27.08.2012 23:11:13 ZdenoPGratulujem! Pátral som a presvedčil sa že naozaj si tam bol.... http://rc-nitra.sk/2084/xxl-nitra
Kúzelník (predseda)
(9) Dve medajly pre náš klub v kategórii RCXXL - aerovleky
Pre náš klub sa mi nečakane podarilo získať behom jedného víkendu dva cenné kovy!
Najprv v sobotu 11. augusta 2. miesto na Dubovej:
Poradie Dubová: 3. O.Vitásek, 1. R.Weishäupl, 2. A.Molčányi Výsledky RCXXL Dubová Zdroj: http://www.f3x.sk/
a potom v nedeľu 12. augusta 3. miesto v Holíči:
Poradie Holíč: 3. A.Molčányi, 2. O.Vitásek, 1. M.Ďuriš Výsledky RCXXL Holíč
Zdroj: http://www.f3x.sk/ Pozn.: Na vyhodnotení som už nebol prítomý - ponáhľal som sa domov :-( 2. miesto mi tentokrát ušlo len o 10 bodov (2705 vs. Olinových 2715 bodov).
Stojanka s modelom Long FOX
Na súťaži som lietal s mojim obľúbeným LONG FOX-om (alias Pinocchiom) a na to že som sa zúčastnil merania síl v téjto kategórii po prvýkrát len vlani, považujem to za nevídaný úspech.

Týmto ďakujem všetkým organizátorom (menovite Ľuďkovi Navarčíkovi a Olinovi Vitáskovi), rozhodcom, pomocníkom, spolupilotom a pilotm vlečných modelov, ktorí sa postarali o skvelé súťaženie v tejto kategórii RC XXL (čiže MODELY VETROŇOV – OBRIE MAKETY A POLOMAKETY). Viac o kategórii na www.f3x.sk.

Najbližšie sa chystám hájiť naše farby v Nitre 25. augusta 2012.
Budem veľmi rád keď sa mi podarí udržať na popredných pozíciach, no úplne sa uspokojím s tým, keď nič nerozbijem :-)

Diskusia k článku    
14.08.2012 07:07:48 Gabo HolgyeAndrel,blahoželám k dvojitému úspechu. Držím palce pri súťaži v Nitre. Gabo
14.08.2012 07:11:37 Matej1000 velkych gratulacii a velky boztek na licko nasemu predsedovi
19.08.2012 07:08:09 Kúzelník (predseda)Všetkým Vám ďakujem!!!
20.08.2012 17:07:48 VíťaUpřímně gratuluju Andy, alespoň někdo z nás se do toho pustil. Držím palce!!!!
26.08.2012 22:33:44 Kúzelník (predseda)Takže v Nitre to vydalo na 6. mieto (z 10-tich súťažiacich). ... ale takmer som rozflákol Foxa pri jednom nepodarenom pristáti.
Kúzelník (predseda)
(10) RCXXL Dubová
Martin asistuje pri štartePriblíženie na pristátie
PristátiePristátie
Stojanka s modelom Long FOXVyhodnotenie súťaže
Týmto ďakujem všetkým organizátorom, rozhodcom, pomocníkom, spolupilotom a pilotm vlečných modelov, ktorí sa postarali o skvelú akciu v kategórii MODELY VETROŇOV – OBRIE MAKETY A POLOMAKETY (AEROVLEKY).
Na súťaži som získal pre náš klub "krásne" 9. miesto!

... z 13.-tich súťažacich :-o
... čo na medzinárodnú súťaž nie je až také zlé, pokiaľ vezmeme na zreteľ skutočnosť, že som sa tejto kategórie zúčastnil 1.-krát ;-)
Diskusia k článku    
K tomuto článku neboli pridané zatiaľ žiadné diskusné príspevky.
Počet článkov: 7 > >> Λ
Článok 1 až 10 Strana 1 z 2