Verzia 1.1.3.4
TOP GUN
Peter Mitura - večná jemu pamiatka
Jameson (podpredseda)
(1) Smutná správa
so zármutkom Vám musím oznámiť, že dnes 26.10.2013 prehral svoj boj so zákernou chorobou náš mnohoročný člen, šikovný modelár a najmä skvelý kamarát Peter Mitura, krátko pred svojimi 43. narodeninami, ktoré by oslávil 4. novembra.

Do klubu vstúpil v rovnakom roku ako ja, tí starší členovia si ešte pamätajú jeho začiatky so Skylady, neskôr so sivou Proximov, ktorú stretol tragický osud po veľmi rýchlo nabitom rádiu (ktoré sa následne rovnako rýchlo dokázalo vybiť), no najčastejšie ho bolo vídať s Lynxom (ktorý dokázal prežiť aj haváriu po vyhorení) a malou Alkou, ktorá lietala aj po miernom požutí Miťovým "jazvečíkom", no nie celkom rozdýchala rušenie čínskym rádiom. Tieto bielo-červené stroje, obrovskou rýchlosťou križujúce oblohu nad letiskom, patrili roky k neodmysliteľnému koloritu nášho letiska. Neskôr nás fascinoval obrovskými, uhlíkovými strojmi Volcano a Xcalibur ("Čo nosí Mikuláš zlým deťom? Predsa plnú krabicu uhlia!!!") a niekoľkými menej šťastnými akrobatmi. Jeho stroje s neskutočne dokonalým popisom nájdete na stránke http://www.rcalbum.com/index.php?sum=72
Vzhľadom k tomu, že patril spolu s Jožkom k najbližšie k letisku bývajúcim členom klubu, patril tradične k letiskovému "inventáru" a pokiaľ neochorel, nebol by hádam deň na letisku kompletný bez Peťa (a jeho šiltovky, ktorú neváhal v prípade pomoci kamarátom obetovať - viz. http://www.topgun.sk/downloads/Peter/Twister/vrhac.jpg).

Jeho encyklopedické znalosti batérií, motorov a regulátorov pomohli mnohým z nás pri výbere toho správneho pohonu pre svoj model. Dokonalý logický úsudok a skvelé analytické myslenie robili z neho skvelého poradcu v rámci klubu, nehovoriac o jeho láske k fotografii - najmä vďaka nemu naša webová stránka obsahuje stovky fotografií lietadiel a rôznych akcií. Len sa pozrite na najaktívnejšieho člena na stránke (adresa www.topgun.sk/php/index.php?RSM_NEWS_MANAGER[48]=yes&SELECTED_ID=yes#LABEL) - hoci posledné dva roky už neprispieval, stále je ďaleko pred všetkými z nás!

Žiaľ, zákerná choroba ho pripravila najskôr o schopnosť riadiť modely, potom i o možnosť hýbať sa a nakoniec, dnes, aj o vlastný život. No ani ona mu nedokázala nikdy vziať nás, jeho priateľov a naše spomienky na neho. Preto, prosím, kto môžete, príďte sa s ním rozlúčiť na jeho poslednej ceste v stredu 30.10.2013 o 13:00 na cintorín v Slávičom údolí. Tí ostatní, ktorí ho poznali, no nemôžu sa zúčastniť, skúste si naň aspoň zaspomínať.

Peťo, odpočívaj aspoň v takom pokoji, aký si hľadal pri relaxe za kniplami svojich krásnych strojov...
Diskusia k článku    
27.10.2013 22:33:44 Kúzelník (predseda)Peter opustil tento náš svet v kruhu svojich najbližších a jemu najmilších, ktorý sa o neho do poslednej chvíle starali. Svoju spolupatričnosť s Petrom a jeho neľahkým osudom sme sa mu spolu s našim podpredsedom a jeho úžasnou manželkou snažili za celý náš klub sprostredkovať občasnými návštevami u neho doma – priamo pri jeho lôžku. Verím, že Peter nás opustil s pocitom, že sme ho mali všetci radi a že nám vôbec nebol ľahostajný. Opustil nás skvelý Človek, no jeho pamiatka ostane navždy v nás. Momentálne som síce plný zármutku nad jeho stratou, no zároveň žijem v nádeji, že si spolu ešte „zalietame“.
28.10.2013 08:41:53 Martin ValasekPeto, odpocivaj v pokoji. Verim, ze uz si to tam len uzivas. Uprimnu sustrast a vela sily Tvojej rodine.
28.10.2013 12:02:11 PeterTNPeťo, bola to česť Ťa spoznať ... nestihol som plánovanú navštevu ... to ma mrzí ... Odpočívaj v pokoji Tvoje Volkano bude dlho pre teba pískať ... len škoda že v mojich rukách...
28.10.2013 21:25:36 ĽuboPeto, kľud a pohodu ti prajem tam hore. Úprimnú sústrast celej tvojej rodine , aj ľudom tebe blízkym. Bude mi chýbat vona tvojho čaju ktorí si vždy pil na posedeniach po lietaní. Aj preto ti ostala prezívka Čajík, ktorú som ti dal a pod ktorou ta poznalo asi viac ludí z nážho letiska. Budú nám chýbat tvoje lietadla s motormi ktoré ta vyzuli z topanok ked si ich neskoro pustil z ruky, aj tvoj klud v tvári s tajomným úsmevom. Kedže chceme lietat stále vyžšie a vyžšie , teraz máme na to o dvovod viac. Lietat aj pre teba, ked si už tam hore. Dávaj nám na naše era pozor. Ďakujem že som ta spoznal a nezabudnem na teba.
28.10.2013 22:32:34 YokoPeťo dík že si bol.Keď som ťa stretol prvý raz na letisku,zalietal si mi Arcusa.Pre teba to bolo normálne niekomu pomôcť a ešte sa pri tom usmiať,veď to normálne lieta :) Pre mňa to bolo stretnutie so super chlapíkom...Mám fotku ako si po ležiačky na stole na letisku púšťal šarkana :) A naposledy si mi na FB prerátaval plošné zaťaženie vetroňa.Peťo,dík že si bol.Nezabudnem.
31.10.2013 14:52:11 JozefbbKed napisal prispevok, tak mal hlavu aj patu, rad som ich cital, osobne mi poslal nastavenie brzd na plynovu paku u mx16. Mam dojem, ze casom, ked prestal prispievat na rcmaniu zapocala era prispevkov o nicom, niekedy mam dojem ze citam novy cas. Skoda ho , ked sa vytratil z diskusii , casto som si na neho spomenul.