Verzia 1.1.3.4
TOP GUN
Kúzelník (predseda)
(1) Víkendová bilancia: obhájený vlaňajší titul vicemajstra SR v RC XXL, 3. miesto v S.N.Vsi a FOX-ova totálka v Očovej
Fox na trávičkePoďme na štart ...
Nahoď to už konečne Miro!Ťahaj Miro, ťaháááj!
... ale to nosí!... a poďho na pristátie!
Keď je nutné pristávať po vetre ...Prelety bázami s pristátim
Posledný spoločný portrétFOX v rozsype
Tento víkend sme ukončovali tohoročný seriál súťaží makiet obrích vetroňov ťahaných aerovlekmi rovno dvoma akciami:
Najprv v sobotu 21.9. za náročných poveternostných podmienok (dážď a potom vietor) na Spiši a potom v nedeľu 22.9. v Očovej už v ukážkovom počasí.

V Spišskej sa mi podarilo presne tak ako vlani ulietať 3. miesto, aj keď som hneď z rána takmer prišiel o model, keď sa mi pri termickej úlohe stratil asi na 5 sekúnd v nízkej oblačnosti.
Naštastie sa FOX po miernom potlačení vyhupol z mrakov a spolahlivo som s ním zaletel čas 9:59 (čiže len so stratou 1 bodu).

Na druhý deň to v Očovej vyzeralo tak, že by som mohol opäť zaútočiť na najvyššie priečky a vtedy sa to stalo.
Po úvodnom predsúťažnom akrobatickom zahrievacom predvádzacom lete s tlačeným premetom a ukážkovým pristátim, som ešte ani netušil, že sa môj milovaný FOX-ík so mnou takto krásne naposledy lúči.
Prišlo 1. súťažné kolo termickej úlohy, pri ktorom som sa začal pomaly chystať na pristátie presunom bliššie k začiatku vymedzenej pristávacej plochy, pričom som na zlomok sekundy opustil pohľadom svoj model (mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa) a keď som sa vrátil pohľadom späť tak Fox bol tom kde som ho inštinktívne očakával - ibaže to bol Fox akurát neďaleko tým istým smerom letiaceho kamaráta Milana Ď., čo na tú vzdialenosť nebolo možne vôbec rozpoznať.
No a keďže v termickej úlohe hrabeme do riadenia čo najmenej, tak ma ešte aj v mysli potešilo ako to pekne rovno samo letí. to sa ale tem môj Fox už v diaľke rútil k zemi, čo si zhodou okolností všimol práve Milan, výkriknuc "Kto to tam vzadu padá k zemi?" - vtedy mi to došlo, že riadim iný model a kým moje oči preostrili aby našli môjho Pinocchia, tak bol už tak tesne nad zemou, že som stihol akurát len zatiahnúť podvedome za výškovku ale nevydalo to.
Elektronika to síce prežila bez akejkoľvej újmy - všetky servá aj prijímač to prežili, no pohľad na kridlo a trup FOX-a ma presvedčili, že je to jeho koniec.
Oprava by už bola dosť náročná a tak som sa mu aspoň poďakoval za krasné chvíle a dosiahnuté výsledky - večná mu pamiatka!

Prikladám zopár posledných fotiek zo Spiša (od Mira B. a Rasťa Ž. - ďakujem).
Ivovi R. ďakujem za rozlúčkové fotky po havárii FOX-a.
Diskusia k článku    
25.09.2013 08:53:23 Peter KrivošikAndrej, to nemyslíš vážne, že si ho roztrepal! Normálne mám z toho nervy.
25.09.2013 09:10:11 Kúzelník (predseda)Kľud Peter, nemaj z toho stres - ber to športovo - bol to len model a nikomu sa nič nestalo. Bol to síce môj obľúbený model ale život ide ďalej - svoju úlohu FOX splnil (aj vďaka Tebe, hlavne v Holíči) nad moje očakávania - beriem to ako príležitosť posunúť sa ďalej.