Verzia 1.1.3.4
TOP GUN
Kúzelník (predseda)
(1) ... a ďalšie dve medajly pre náš klub v kategórii RCXXL - aerovleky
Poradie Dubová: 1. F.Ruisl (uprostred), 2. R.Hrušovský (vpravo), 3. A.Molčányi (vľavo)Poradie Holíč: 1. A.Molčányi (uprostred), 2. O.Vitásek (vpravo), 3. M.Podmanický (vľavo)
FOX vo vleku pri štarte v HolíčiFOX na pristátii v Holíči
Profil letu v tretej termickej úlohe v Holíči
Pre náš klub som získal behom jedného víkendu opäť dva cenné kovy!
Najprv v sobotu 10. augusta 3. miesto na Dubovej a potom v nedeľu 11. augusta konečne 1. miesto v Holíči.

Na Dubovej boli tento rok poveternostné podmienky naozaj tvrdé - silný nárazový vietor - čomu zodpovedali aj dosiahnuté body v jednotlivých kolách (pozri výsledkovú listinu).
No v Holíči to bola už iná káva - termika ako na objednávku. Síce ju bolo treba trochu hľadať ale keď ste na ňu kápli, tak to bol hotový výťah.
Podarila sa mi tentokrát neuveriteľná vec, a síce zalietať v termickej úlohe v poslednom kole maximálny počet dosiahnuteľných bodov, lebo som pristál presne v čase 10 min. 00 sek. (bez trestných sekúnd) a navyše s plným bodovým hodnotením za kvalitu a presnosť pristátia (za 100 bodov) - čiže spolu 700 bodov. Pričom kolo predtým som to dal tiež za slušných 699 bodov, lebo som sadol v 9. min a 59. sekunde.

Na súťaži som lietal opäť s mojim obľúbeným LONG FOX-om (alias Pinocchiom) a keďže sa zúčastnujem merania síl v téjto kategórii celkom úspešne už druhú sezónu po sebe, považujem to za potvrdenie kvalít tohto modelu.

Týmto ďakujem všetkým organizátorom (menovite Ľuďkovi Navarčíkovi a Olinovi Vitáskovi), rozhodcom, pomocníkom (hlavne P.Krivošíkovi), spolupilotom (hlavne M.Líškovi) a pilotm vlečných modelov, ktorí sa postarali o skvelé súťaženie v tejto kategórii RC XXL (čiže MODELY VETROŇOV – OBRIE MAKETY A POLOMAKETY).
Viac o kategórii na www.f3x.sk.
Za fotky ďakujem M.Bigošovi zo Spiša.

Najbližšie sa chystám hájiť naše farby v Nitre 24. augusta 2013.
Budem veľmi rád keď sa mi podarí udržať na popredných pozíciach, no úplne sa uspokojím s tým, keď nič nerozbijem :-)
Diskusia k článku    
13.08.2013 07:44:46 Matejgratulujem sefe, klobuk dole paka hore